Naujienos

Naujienos

Klinika

Klinika

Protezai ir jų tipai

2019 m. rugpjūčio 12 d.

Protezai – greitas ir pigus būdas susigrąžinti dantis, kurie leis ne tik šypsotis, valgyti, tačiau ir taisyklingai kalbėti. Šiais laikais kalbėti apie dantų svarbą net neverta, kadangi visi puikiai žino, jog be dantų gyvenimas nebus toks kokybiškas. Galima tik pasidžiaugti, kad šiuolaikiniai protezai yra prieinami visiems ir savo išvaizda primena natūralius dantis.

Itin platus įvairiausių protezų parinkimas gali gluminti, tačiau pacientams nereikia sukti galvos dėl to, kadangi stomatologas kuris puikiai išmano savo darbą, gali sėkmingai rekomenduoti kurie tinka labiausiai. Norėdami kiek paprastinti konsultacija su gydytoju – trumpai aptarsime pačias populiariausias ir dažniausiai pasirenkamas protezų rūšis.

Dantų protezai minkštu pagrindu

Dantų protezai minkštu pagrindu yra vienas populiariausių pasirinkimų, kadangi burnoje jie puikiai „pritampa“ prie kitų organų ir daugelis žmonių pamiršta, kad juos turi. Minkšto pagrindo protezai dažniausiai yra išimami, tad apgalvokite, ar norite šių, ar stacionarių.

Išimami dantų protezai tikrai nėra blogesnis pasirinkimas nei kad fiksuoti. Jiems reikia skirti tiek pat dėmesio kaip ir fiksuotiems, tad svarbiausia pasirinkti gerą kliniką, kurioje suteiktos paslaugos Jums puikiai tiktų.

Dantų protezavimas ant implantų

Dar vienas tipas – dantų protezai, kurie tvirtinasi ant jau burnoje esančių implantų. Jie laikosi ant dantenų, taigi taip pat stabiliai bei tvirtai.

Tokio tipo protezai dažniausiai pasirenkami tuomet, kai žmogus nebeturi nei vieno danties, tačiau jo kaulo yra užtektinai, kad prie jo būtų tvirtinami protezai. Jeigu renkatės fiksuotus protezus – tokiu atveju specialiais galiukais jie yra tvirtinami prie implantų, tad laikosi labai tvirtai.

Tokio tipo fiksuojami dantų protezai ant implantų taip pat reikalauja priežiūros, kadangi nepražiūrimi jie kur kas greičiau nustos Jums tarnauti. Taip pat daugelis specialistų rekomenduojama nakties metu juos išsiimti, kadangi jie gali kelti diskomfortą bei malonų miegą.

Dėl dantų protezavimo paslaugų galite kreiptis: Dantų protezavimas Kaune.

Išimami dantų protezai

Silikoniniai dantų protezai gali būti tiek fiksuoti, tiek išimai. Nors vis daugiau žmonių pasirenka fiksuotus, kadangi tai atrodo tvirtesnis pasirinkimas. Visgi, išimami vis dar pasirenkami.

Norint, kad išimami dantų protezai būtų tvirti – rekomenduojame naudoti ir specialius klijus, kurie paprasčiausiai prilaiko dantis. Žinoma, nereikia galvoti, kad išimami protezai kris Jums kalbant. Klijai yra paprasčiausia papildoma atsargumo priemonė.

Nakties metu dažniausiai rekomenduojama išimti protezus ir laikytis juos specialiame skystyje. Jis neutralizuoja bakterijas ir tokiu atveju vėl įsidėjus dantis į burną nejusite jokio diskomforto.

Fiksuoti dantų protezai

Kitas pasirinkimas po išimamų dantų protezų yra fiksuoti. Fiksuoti dantų protezai gaminami labai iš skirtingų pagrindą, tad konsultacija su kvalifikuotu odontologu leis Jums paprasčiau nuspręsti, kokie labiausiai tinka Jums: pagaminti metalo pagrindu, silikoniniai, keramikiniai, cirkonio keramikos ir net plastikiniai protezai. Kiekvieni ji pasižymi skirtingomis savybėmis ir kainuoja skirtingai. Fiksuoti dantų protezai labai primena natūralius, tad nežinantys, kad esate su dirbtiniais dantimis – nepamatys ir jokio skirtumo.

Tiltiniai protezai

Tiltiniai protezai yra puikus pasirinkimas tokiu atveju, kai trūksta vieno ar kelių antrų, tačiau ne visos jų eilės. Toje vietoje, kur bus dedamas protezas, greta esantys dantukai apšlifuojami ir pagal dantų pavyzdį pagaminami kuo natūraliau atrodantys protezai. Lanko atraminis protezas leidžia jiems tvirtai laikytis.

  • Šie protezai yra labai patogūs, kadangi jų nereikia išiminėti.
  • Jie primena natūraliu dantis: tiek išvaizda, tiek funkcionalumu.
  • Visi dantys atrodo puikiai, išlaikomas jų vientisumas.
  • Kokybiškai kramtomas net ir kitas maistas.

Protezų pasirinkimas platus, tačiau su gydytoju pagalba jis nebus toks ir sudėtingas.

Taip pat skaitykite:

Šioje interneto svetainėje naudojami slapukai. Slapukai naudojami rinkti informaciją apie apsilankymus svetainėje, pagerinti svetainės veikimą ir siūlyti naudotojams aktualų turinį bei reklamas. Daugiau informacijos ieškokite mūsų Slapukų naudojimo taisyklėse. Skaityti daugiau.
Šioje interneto svetainėje naudojami slapukai. Slapukai naudojami rinkti informaciją apie apsilankymus svetainėje, pagerinti svetainės veikimą ir siūlyti naudotojams aktualų turinį bei reklamas. Daugiau informacijos ieškokite mūsų Slapukų naudojimo taisyklėse. Skaityti daugiau.