Ortodontija, breketai

Ortodontija, breketai

Mūsų paslaugos

Anestezija

Kineziterapija

Mūsų paslaugos

Anestezija

Kineziterapija

Ortodontija, breketai

Amžius – ne kliūtis gražiai šypsenai…

Ortodontija  – tai dantų, sąkandžio ir žandikaulių anomalijų gydymas.

Pirmasis apsilankymas pas gydytoją ortodontą rekomenduojamas 7-8 metų vaikams, kai išdygę pirmieji nuolatiniai krūminiai dantys bei visi priekiniai dantys. Įvertinus paciento problemas, suplanuojama numatomo gydymo pradžia, parenkamas gydymo būdas, jei reikia, pradedamas pasiruošimas gydymui.

Kuo anksčiau diagnozuojamos ortodontinės anomalijos, tuo gydymas būna lengvesnis, efektyvesnis ir išvengiama sudėtingo gydymo ateityje.

Dažniausiai ortodontinis gydymas pradedamas 10- 16 metų paaugliams, nes augimo periodu vykstantis gydymas yra efektyvesnis.

Suaugusiems pacientams ortodontinis gydymas yra sėkmingai taikomas dantų, sąkandžio, žandikaulių padėties anomalijų gydymui ir kaip pagalbinis gydymas prieš protezavimo ar implantacijos procedūras.

Gydymui gali būti naudojami įvairūs ortodontiniai aparatai:

 • Nuimami ortodontiniai aparatai – įvairaus tipo plokštelės, funkciniai aparatai, treineriai.
 • Nenuimami ortodontiniai aparatai – breketai, greitas gomurio plėtimo aparatas, mikrosraigtai, Herbstas.
 • Dantų tiesinimo kapos.

Centro odontologų klinikoje intensyviai domimasi medicinos naujovėmis. Ypač atnaujinami ortodontinio gydymo metodai, kadangi gydytoja odontologė, ortodontė Laura Raškinienė iš kiekvienos stažuotės ar tarptautinės parodos parsiveža atrastų pasiekimų bei naujienų medicinoje. Todėl pacientai turintys ne visai dailius, suaugusius dantis, gali būti ramūs – ortodontinis gydymas klinikoje paremtas naujausiais technologiniais laimėjimais.

Dantų tiesinimas kapomis – revoliucija dantų tiesinimo srityje.

Jei anksčiau dantų tiesinimas buvo siejamas su neestetiška išvaizda ir skausmu – dabar tai galite pamiršti.

Nematomos tiesinimo kapos yra pagamintos iš itin plonos, lengvos ir skaidrios medžiagos, todėl yra nepastebimos ant dantų ir nesukelia skausmo. Kapų rinkinys kiekvienam pacientui gaminamas individualiai, naudojantis naujausiomis skaitmeninėmis technologijomis – intraoraliniu skeneriu.

Dėl paeiliui nešiojamų asmeniškai pritaikytų permatomų kapų, dantys palaipsniui judės, kol sąkandis taps taisyklingas ir turėsite norimą šypseną.

Dantų tiesinimo kapomis privalumai:

 • Estetinis grožis, nes skaidrios kapos yra beveik nepastebimos aplinkinių ;
 • Patogu valgyti ir išsivalyti dantis;
 • Nesukelia alergijų;
 • Patogu keliaujantiems žmonėms;
 • Galimas mažesnis vizitų skaičius;
 • Išvengiama nemalonaus veržimo, tempimo pojūčio burnoje;

Nauja šypsena dabar pasiekiama nekeičiant įpročių ir kasdienės veiklos.

 

Prieš renkantis breketus, naudinga susipažinti su kiekvieno iš jų specifika:

Liežuviniai breketai – dantų breketai, tvirtinami prie vidinių dantų paviršiaus. Besišypsant ar bendraujant yra visiškai nepastebimi. Breketai yra pagaminti iš aukso lydinių, todėl yra mažai alergiški. Nešiojant liežuvinius breketus yra sudėtingiau kokybiškai išsivalyti dantis, sunku adaptuotis liežuviui, sutrinka kalba.

 

Safyriniai breketai – skaidrūs, savo išvaizda estetiški breketai, pagaminti iš monokristalinio dirbtinio safyro. Šie breketai yra suapvalinti, tad užkliuvus už jų, nejaučiama jokio nemalonaus pojūčio. Safyriniai breketai nekeičia savo spalvos. Spalvą gali pakeisti gumelė, fiksuojanti breketą prie vielos.

 

Beligatūriniai breketai – naujos kartos, patobulinti breketai, suteikiantys mažiau diskomforto jausmo ir turintys privalumų prieš kitus breketus – gydymas nešiojant šiuos breketus sutrumpėja. Ant beligatūrinių breketų nėra dedamos gumelės, nes jie turi lanko fiksavimo mechanizmą, kurio dėka dantys yra nuolat ir lėtai stumiami. Tačiau gydymas šiais breketais tinka ne visiems – tik gydytojas ortodontas,  įvertinęs jūsų dantų būklę,  galės nuspręsti, ar beligatūriniai breketai jums yra geriausias gydymo pasirinkimas.

 

Metaliniai breketai – nuo senų laikų, plačiai naudojama breketų rūšis. Jie pagaminti iš aukštos kokybės metalo lydinių, todėl yra ypač tvirti, atsparūs lūžiams. Jų kaina santykinai mažesnė nei kitų rūšių, jie mažiau estetiški.

Pagrindinės priežastys, lemiančios netaisyklingo sąkandžio formavimąsi:

 • pasirinktas maitinimo tipas kūdikystėje;
 • žalingi įpročiai – nagų kramtymas, netaisyklinga liežuvio padėtis, piršto ar pieštuko/tušinuko čiulpimas ir kt.;
 • mitybos įpročiai – minkštas maistas lemia nedidelį kramtomųjų raumenų aktyvumą, ko pasėkoje vystosi daug siauresni žandikauliai;
 • genetika.

Ortodontinį gydymą pradėti reikia esant tvarkingai dantų būklei ir burnos higienai.

Straipsniai susiję su ortodontija:

Šioje interneto svetainėje naudojami slapukai. Slapukai naudojami rinkti informaciją apie apsilankymus svetainėje, pagerinti svetainės veikimą ir siūlyti naudotojams aktualų turinį bei reklamas. Daugiau informacijos ieškokite mūsų Slapukų naudojimo taisyklėse. Skaityti daugiau.
Šioje interneto svetainėje naudojami slapukai. Slapukai naudojami rinkti informaciją apie apsilankymus svetainėje, pagerinti svetainės veikimą ir siūlyti naudotojams aktualų turinį bei reklamas. Daugiau informacijos ieškokite mūsų Slapukų naudojimo taisyklėse. Skaityti daugiau.