Naujienos

Naujienos

Klinika

Klinika

Estetinis plombavimas: DUK

2018 m. balandžio 5 d.

Estetinis plombavimas arba dar kitaip vadinamas meninė dantų restauracija – tai galimybė patikimai ir funkcionaliai atkurti kliento dantis, maksimaliai išsaugant sveikuosius danties audinius, pašalinant tik demineralizuotus ar kenkiančius išvaizdai. Per vieną apsilankymą odontologijos klinikoje galima atstatyti nuo 4 iki 6 dantų, dėl to Jūsų šypsena jau po pirmojo apsilankymo ženklai pasikeis, Jūsų šypsena taps tokia apie kokią visada svajojote.

Atliekant estetinį plombavimą, prarastos danties dalys yra atkuriamos naudojant kompozicines medžiagas taip, kad savo forma, spalva ir kitomis savybėmis nesiskirtų nuo Jūsų tikrųjų dantų.

Kada yra rekomenduojamas estetinis plombavimas?

Estetinis plombavimas atliekamas tada, jei dantys yra pažeisti karieso, pakeitę spalvą, nuskilynėję, nusitrynę, o taip pat tais atvejais kai žmogus nori atsikratyti tarpų tarp dantų ar danties padėtis yra nelygi. Visa tai gali išspręsti estetinis plombavimas. Estetinis plombavimas pacientui negali būti atliktas tais atvejais kai danties pažeidimas yra giliai po dantenomis, pažeista danties šaknis ir kai praktiškai nebėra danties karūnėlės. Pastaruoju atveju yra rekomenduojamas dantų protezavimas.

Kiek laiko užtrunka estetinis plombavimas?

Procedūros atlikimo laikas priklauso nuo restaurajamų dantų kiekio, darbo sudėtingumo ir komplektacijos. Tuo atveju jei būtina restauruoti 4-6 dantis, procedūra gali užtrukti 5-7 valandas.

Praėjus 2-4 savaitėms po priekinių dantų estetinio plombavimo yra būtina kontrolinė dantų patikra. Šios patikros metu yra įvertinamas atliktas estetinis plombavimas ir jo kokybė (spalva, tvirtumas, gleivinės būsena ir t.t.) Apžiūros metu odontologas gali padaryti kai kurias jūsų pageidaujamas korekcijas.

Kaip jausiuosi po to kai man bus atliktas estetinis plombavimas?

Estetinis plombavimas gali suteikti žmogui šiokių tokių nepatogumų. Jūs galite jaustis šiek tiek neįprastai, gali atsirasti keisti garsai valantis dantis. Dantis gali pakeisti spalvą, bet tai tik laikini nepatogumai, o dantų spalva greit atgaus pirminę spalvą. Po estetinio plombavimo gali būti jaučiamas dantenų pulsavimas, dantenos gali parausti ir truputį kraujuoti valant dantis. Adaptacinis periodas gali užtrukti iki 2 savaičių, kai kuriais atvejais šiek tiek ilgiau. Tą dieną kai jums yra atliekamas estetinis plombavimas yra rekomenduojama nevartoti produktų kurie turi dažomųjų savybių, tokių kaip raudonasis vynas, mėlynės ir pan.

Kaip reikia prižiūrėti dantis po estetinio plombavimo?

Burnos higiena išlieka tokia pati, naudokite įprastą dantų šepetėlį ir pastą, dantų tarpus valykite dantų siūlu. Yra rekomenduojama naudoti mikštus dantų šepetėlius ir paprastą dantų pastą, venkite balinančiųjų dantų pastų ar pastų turinčių mikrogranulių. Odontologai rekomenduoja kartą į pusmetį atlikti profesionalią dantų higieną ir dantų kuriems buvo atliktas estetinis plombavimas poliravimą, tai sugražins jūsų dantims blizgesį.

Kiek laiko tarnaus estetinis plombavimas?

Bet kuris pasirinktas dantų restauracijos būdas turi galiojimo laiką. Estetinis plombavimas tarnauja apie 8-10 metų, kai kuriais atvejais ir daugiau. Estetinio plombavimo galiojimo laikas priklauso nuo pačio žmogaus pastangų – nuo to kaip žmogus rūpinsis savo dantimis. Reguliari dantų higiena ir profesionali dantų higiena kartą per pusę metų tikrai prailgins estetinio plombavimo galiojimo laiką.

Šioje interneto svetainėje naudojami slapukai. Slapukai naudojami rinkti informaciją apie apsilankymus svetainėje, pagerinti svetainės veikimą ir siūlyti naudotojams aktualų turinį bei reklamas. Daugiau informacijos ieškokite mūsų Slapukų naudojimo taisyklėse. Skaityti daugiau.
Šioje interneto svetainėje naudojami slapukai. Slapukai naudojami rinkti informaciją apie apsilankymus svetainėje, pagerinti svetainės veikimą ir siūlyti naudotojams aktualų turinį bei reklamas. Daugiau informacijos ieškokite mūsų Slapukų naudojimo taisyklėse. Skaityti daugiau.