Naujienos

Naujienos

Klinika

Klinika

Dantų gydymas ir emocijos. Ką patiria pacientai ir kaip jas išgyventi?

2023 m. rugpjūčio 24 d.

Bendraudami su pacientais beveik du dešimtmečius, stebėdami pasaulinę praktiką manome, kad jausti negatyvius jausmus dėl odontologinio gydymo yra normalu. Stiprus stresas, susijęs su dantų gydymu, yra plačiau paplitęs, nei galite įsivaizduoti. Net ir JAV, sniego baltumo šypsenų šalyje, remiantis apklausomis, 36 proc. žmonių jaučia stresą dėl dantų gydymo, iš jų trečdalis – itin stiprią baimę.

Blogiausia, kad dantų gydymo baimė gali trukdyti pasirūpinti dantimis ir ilgainiui sukelti dar didesnių bėdų.

Mes, Centro odontologai, esame Jūsų pusėje ir turime pakankamai patirties ir priemonių padėti sutvarkyti ne tik Jūsų dantų sveikatos problemas, bet ir emocinius dalykus, susijusius su dantų gydymu.

Išvardinsime, ką dažniausiai žmonės jaučia prieš eidami pas odontologą ar jo kabinete ir ką daryti.

Dantų gydymo baimė. Kai kuriose šalyse atlikus visuomenės nuomonės apklausas nustatyta, kad dantų gydymo baimę patiria daugiau kaip 2/3 žmonių, nemaža dalis jaučia kone panikos lygiui prilygstančius pojūčius. Dėl to dantų gydymas atidėliojamas, dantų problemos tampa didesnės ir žmogus atsiduria užburtame rate.

Ką turite žinoti?

Pirmiausia, Centro odontologų klinikoje į Jūsų ir Jūsų vaikų emocijas bus žiūrima rimtai. Šiuolaikiniai anestetikai padeda visiškai išvengti skausmo, todėl nemažai etatinių „bijotojų“ savo apsilankymą mūsų klinikoje net palygina su ramiu vizitu SPA centre arba grožio salone. Išskirtiniais atvejais mes turime anesteziologų komandą, galime pritaikyti pilną nejautra, tuomet žmogui atliksime visas procedūras saldžiai miegant.
Vaikų odontologai mūsų klinikoje pasitelkia animacinių filmukų žiūrėjimą, pozityvų bendravimą su mažaisiais pacientais, todėl jiems apsilankymas pas mus tampa smagia patirtimi ir jie nėra traumuojami likusiam gyvenimui.

Gėda dėl nesutvarkytų dantų. „Man gėda“,- iš savo pacientų išgirstame dažniau, nei galite įsivaizduoti. Tai susiję su menka dantų priežiūra, įsisenėjusiomis dantų sveikatos problemomis. Tokiais atvejais mes niekada nemoralizuojame ir esame Jūsų pusėje. Iš mūsų klinikos odontologų teko girdėti, kad kartais tokiais atvejais norisi pacientus nuoširdžiai apkabinti ir nuraminti. Atminkite, mūsų tikslas yra Jums surasti tinkamiausią gydymo variantą, pasiekti gražią ir sveiką šypseną. Jei reikės, padėsime ir patarsime, kaip pakeisti įpročius į gerą pusę, pradėti tinkamai rūpintis šypsena ir kaip išeiti net iš sunkiausios situacijos.

Džiaugsmas, kartais net su ašaromis. Taip, būna ir tokių. Centro odontologų klinikos gydytoja odontologė, protezavimo specialistė Lina Kirdeikienė pasakoja: „Ir neretai kabinete būna ir džiaugsmo ašarų, ir apsikabinimų, ir bučinių, ir turbūt tai yra, kas atperka įdėtą darbą, o kartais ir 2-3 metų gydymo kelionę. Tačiau kada tu matai paciento ašaras akyse, arba šypseną ir pasakymą: „Aš negalėjau patikėti, kad tai mano dantys“. Tai yra tai, dėl ko mes ir dirbam“.

Šioje interneto svetainėje naudojami slapukai. Slapukai naudojami rinkti informaciją apie apsilankymus svetainėje, pagerinti svetainės veikimą ir siūlyti naudotojams aktualų turinį bei reklamas. Daugiau informacijos ieškokite mūsų Slapukų naudojimo taisyklėse. Skaityti daugiau.
Šioje interneto svetainėje naudojami slapukai. Slapukai naudojami rinkti informaciją apie apsilankymus svetainėje, pagerinti svetainės veikimą ir siūlyti naudotojams aktualų turinį bei reklamas. Daugiau informacijos ieškokite mūsų Slapukų naudojimo taisyklėse. Skaityti daugiau.