Naujienos

Naujienos

Klinika

Klinika

Dantų balinimas tinka ne kiekvienam

2018 m. balandžio 5 d.

Dantų balinimas yra tarp madingiausių ir geidžiamiausių procedūrų, tačiau šiek tiek apipintas mitais ir nemažai pacientų trūksta  bazinių žinių.  Todėl pateiksime svarbiausius faktorius, į kuriuos būtina atsižvelgti prieš apsisprendžiant balinti dantis:

  • Dantys po restauracijų, pavyzdžiui, estetinės plombos, laminatės ar vainikėliai negali būti balinami jokiomis balinimo medžiagomis ar pastomis. Dažniausiai balinimas (vandenilio ar karbamido peroksidu) turi būti atliekamas prieš planuojamą protezavimą, restauracijas laminatėmis ar estetinį plombavimą.
  • Dantys, kurių spalva įgavusi rudos ar pilkos atspalvius dėl taikyto kanalų gydymo, traumų ar dygimo sutrikimų lyginant su kitais dantimis balinami itin sunkiai ir rezultatas būna menkas. Tokių dantų spalvą ženkliai pagerinti įmanoma tik protezais, dantų laminatėmis ar estetinėmis plombomis. (Žr. rubriką Mūsų darbai).
  • Geriausio rezultato balinant dantis galima tikėtis tuomet, kai balinamas gyvas, endodontiškai negydytas, neplombuotas ar minimaliai plombuotas ir stipriai nepakeitęs spalvos dantis, kiek pageltusio atspalvio.
  • Nėščios ar krūtimi maitinančios motinos turėtų vengti dantų balinimo. Nėra pakankamai tyrimų, siekiant nustatyti dantų balinimo produktų saugumą nėštumo ar žindymo laikotarpiais;
  • Žmonės, kurių dantys itin jautrūs, turėtų vengti dantų balinimo, nes šis procesas gali padidinti jautrumą.

Kaip balinami dantys?

Emalio pirmas sluoksnis danties paviršiuje iš tikrųjų yra pusiau permatomas. Po emaliu esantis dentino sluoksnis paprastai yra gelsvos spalvos, bet gali būti ir pilkos, rudos arba juodos. Tai ir yra tas atspalvis, kuris persimato pro emalį. Siekiant balinti dentiną, peroksido tirpalas pilamas ant emalio. Šis procesas atveria emalio poras, tokiu būdu pasiekiant dentino sluoksnį. Tik nubalinus dentiną, dantys atrodo balti.

Labai svarbu, kokia yra kliento dantų būklė prieš balinant dantis. Svarbu nusistatyti realius dantų balinimo tikslus ir pasirinkti tinkamiausią balinimo būdą. Kad dantys taptų balti, gali prireiktų kelių gydymo etapų. Balinimo rezultatai gali būti ilgalaikiai, tačiau dantys ilgainiui “sugeria” dėmes dėl  maisto, gėrimų arba tabako vartojimo. Dantų balinimo rezultatai gali skirtis dėl kiekvieno žmogaus  organizmo savybių, todėl būtina rinktis tą variantą, kuris atitiktų jūsų konkrečius poreikius ir biudžetą.

Šioje interneto svetainėje naudojami slapukai. Slapukai naudojami rinkti informaciją apie apsilankymus svetainėje, pagerinti svetainės veikimą ir siūlyti naudotojams aktualų turinį bei reklamas. Daugiau informacijos ieškokite mūsų Slapukų naudojimo taisyklėse. Skaityti daugiau.
Šioje interneto svetainėje naudojami slapukai. Slapukai naudojami rinkti informaciją apie apsilankymus svetainėje, pagerinti svetainės veikimą ir siūlyti naudotojams aktualų turinį bei reklamas. Daugiau informacijos ieškokite mūsų Slapukų naudojimo taisyklėse. Skaityti daugiau.