Naujienos

Naujienos

Klinika

Klinika

Centro odontologijos klinika Kaune perspėja visus, kad būtų atsargesni lauke ir nepaslystų

2018 m. balandžio 5 d.

Artėja šaltasis metas, kupinas ne tik įstabių gamtos pasikeitimų, bet ir žiemos krečiamų išdaigų, kurios ne visada būna malonios. Pašalus pirmajam ledukui padaugėja pacientų vizitų dėl traumų ne tik traumatologų kabinetuose, bet ir odontologijos klinikose. Vaikai, pensinio amžiaus ir skubantys žmonės pašalus orams gana dažnai patiria dantų traumas. Ką reikia tokiais atvejais darytis ir kur kreiptis, pataria Centro odontologijos klinikos gydytoja endodontė Jekaterina Žukovienė.

Kokios būna dantų traumos ir kuo jos susijusios su Jūsų darbu?

Dantų traumos gali prasidėti danties vainiko lūžiais, kuomet nulūžta ar nuskyla dalis danties ir pasibaigti visišku danties išmušimu, kuomet dantį pacientas praktiškai atsineša saujoje. Visais traumų atvejais būtina reaguoti kuo skubiau ir pasirodyti specialistui, kad butu parinktas saugiausias ir tinkamiausias gydymo būdas. Jei dantis buvo išmuštas tai pacientui yra siūlomas dantų implantavimas, bet jei dantis tik nuskilo yra bandoma jį priauginti.

Ką reikia žinoti ir daryti, kuomet paslydus mūsų dantis buvo išmuštas ir iškrito iš burnos?

Dantį privalu kuo skubiau surasti ir saikingai pavalius, jei buvo įkritęs į nešvarumus, pamerkti į skystį. Tinkamiausia aplinka tokiam „nelaimėliui dantukui“: seilės, pienas ar kontaktinių lęšių skystis. Kokioje talpoje jį atnešit nėra taip svarbu, tai gali būti ir burna, ir bet koks indelis ar maišelis, pripildytas vienu iš minėtų skysčių.

Kaip šiuolaikinė medicina gydo iškritusius dantis?

Visais laikais odontologijos pagrindinis tikslas buvo išsaugoti dantis. Net ir traumuotus ar iškritusius dantis galima bandyti išgelbėti ir tikrai dažnai taktika pasiteisina. Šnekant apie išmuštus, sumuštus ar panirusius dantis reikia prisiminti, kad visų šių traumų gydymo sėkmė priklauso nuo dviejų objektų – paciento ir gydytojo. Paciento tikslas – turėti dantį, o gydytojo – jį išsaugoti. Todėl, kaip ir kiekviename gydyme, taip ir traumų atvejų, dirba tiek gydytojas, tiek pacientas. Gydytojas suteikia būtinąją pagalbą: įstato dantį, jį sutvirtina įtvaru, stebi gyvybingumą, pagal reikalingumą sugydo danties šaknų kanalus yra atliekamas endodontinis gydymas. Savo ruožtu, pacientas turi bųti pareigingas bei stropus. Jis privalo nepamiršti, kad gavus pirmą teigiamą rezultatą, tarkim, jei dantukas prigijo ir nebejuda, negali pamiršti pakartotinių vizitų pas gydytoją. Galima sakyti, tokie dantys suveda gydytoją odontologą ir pacientą dažniau, nei kartais susitinka giminės ar draugai.

Ar Jūsų praktikoje pasitaikė, jog išmuštas dantis buvo priaugintas? Ar tai įmanoma?

Iš tiesų, galima pasidžiaugti, kad tikrai nemažai atvejų būna sėkmingų. Mano patirtis tokia, kad dar neteko nei vieno traumuoto danties išrauti. Galbūt dėkingų atvejų, o gal pareigingų ir stropių pacientų dėka, džiaugiamės tikrai puikiais rezultatais. Todėl atsakingai galiu pasakyti, kad tai įmanoma, tik reikia šiek tiek visiems padirbėti.

Šioje interneto svetainėje naudojami slapukai. Slapukai naudojami rinkti informaciją apie apsilankymus svetainėje, pagerinti svetainės veikimą ir siūlyti naudotojams aktualų turinį bei reklamas. Daugiau informacijos ieškokite mūsų Slapukų naudojimo taisyklėse. Skaityti daugiau.
Šioje interneto svetainėje naudojami slapukai. Slapukai naudojami rinkti informaciją apie apsilankymus svetainėje, pagerinti svetainės veikimą ir siūlyti naudotojams aktualų turinį bei reklamas. Daugiau informacijos ieškokite mūsų Slapukų naudojimo taisyklėse. Skaityti daugiau.