Dantų balinimas

Dantų balinimas

Mūsų paslaugos

Anestezija

Kineziterapija

Mūsų paslaugos

Anestezija

Kineziterapija

Dantų balinimas

Vienas iš svarbiausių faktorių lemiančių dantų grožį yra dantų spalva.

Dantų balinimas – tai paprasčiausias būdas kiekvienam pasigražinti savo šypseną.

Neretai dantys gali keisti spalvą dėl pačių įvairiausių priežasčių. Dantų balinimas yra puiki galimybė per trumpą laiką susigrąžinti kerinčią šypseną!

Dantų balinimo būdai:

1. Dantų balinimas „Laserjet“ sistema.

„Laserjet“ sistema – idealus pasirinkimas tiems, kurie ieško greito ir gero rezultato!

Jos metu, lazeris veikdamas kaip aktyvatorius, sustiprina balinamojo dantų gelio poveikį, todėl per trumpą laiką gaunamas maksimalus efektas.

Dantų balinimas lazeriu atliekamas tik odontologo kabinete.

2. Dantų balinimas individualiomis kapomis

Individualių kapų procedūra:

  • 1. Nuimamas silikoninis dantų atspaudas.
  • 2. Padaromas gipsinis modelis.
  • 3. Specialiu vakuminiu formavimo prietaisu pagaminamos individualios silikoninės dantų kapos, kurios atitinka kliento dantų anatominę formą todėl yra labai patogios.

Prieš einant miegoti, išsivalius dantis šepetėliu ir siūlu, į kapą išvirkščiama speciali balinamoji medžiaga, kapa uždedama ant dantų ir laikoma per naktį.

Balinimo rezultatai kiekvienam žmogui gali būti skirtingi. Tai lemia įvairūs faktoriai – kliento amžiaus, dantų emalio struktūros, asmeninių higienos įpročių ir kt..

3. Dantų balinimas namuose su “Enlighten” sistema

Šis dantų balinimo būdas tam tikrais atvejais pranašesnis už įprastą balinimą odontologijos klinikoje, nes trunka ilgai, dvi arba tris savaites, tad gali būti pasiektas didesnis efektas. Maksimalus tikėtinas rezultatas yra B1 danties atspalvis (Vita Classic dantų atspalvių skalėje tai šviesiausias tiek natūralių, tiek dirbtinių dantų atspalvis, po jo seka A1). 

“Enlighten” dantų balinimo priemonės yra vienos iš populiariausių Jungtinėje Karalystėje dėl efektyvumo ir tausojančio poveikio dantims. Ypatingai rekomenduojama pacientams su estetinėje zonoje esančiais spalvą pakeitusiais dantimis (dėl kanalų gydymo) balinti, kai dantis yra sveikas ir siekiama jį išsaugoti, o ne protezuoti estetiniais sumetimais.

Kaip vyksta dantų balinimas ir kiek jis trunka? 

Gydytojas odontologas arba burnos higienos specialistas Jums parinks dantų kapų ir specialaus gelio rinkinį, kurį naudosite dvi arba tris savaites namuose. 

Prieš eidami miegoti užsidėsite geliu pripildytas kapas ant nuvalytų dantų ir laikysite jas 7-8 val. 

Ko galima tikėtis dantų balinimo metu? 

Kai kurie pacientai balinimo metu jaučia padidėjusį dantų jautrumą, tačiau jis yra laikinas. 

Todėl prieš pradedant balinimą rekomenduojama naudoti specialų “Enlighten Serum” su hydroksiapatitu,  kuris tarsi skystas emalis remineralizuoja, t.y. atkuria ir sustiprina dantų emalį. Siekiant sumažinti dantų jautrumą, balinamoji medžiaga visą laiką laikoma šaltai, kad būtų išsaugotas neutralus pH.

Balinant dantis ir po jo galima valgyti įprastą maistą, nėra būtinybės vengti dažančių produktų.  Ne tik balinimo metu, bet ir prieš bei po jo pacientui skiriami speciali dantų pasta ir remineralizuojantis kremas.

Kokiais atvejais dantų balinimas netinka? 

Pirmiausia, atminkite, kad jokios dantų balinimo priemonės nepaveiks plombų arba dantų protezų spalvos, tad jei planuojate estetinį dantų plombavimą arba protezavimą, dantis balinti reikia prieš šias procedūras.

Dantų balinimas negalimas jei:

  • labai mažas emalio kiekis (įvertina gydytojas odontologas arba burnos higienistas);
  • IV laipsnio tetraciklino patamsėjimas, t.y. dantys stipriai pažeisti antibiotiko tetraciklino, kai jis buvo vartojamas dantų formavimosi laikotarpiu;
  • duobėta hipoplazija (emalio formavimosi sutrikimai, kuriuos nustato gydytojas odontologas arba burnos higienistas);
  • moterims nėštumo ir žindymo laikotarpiais;
  • daug rūkantiems pacientams (dėl per rūgščios burnos pH);
  • dėl periapikalinių pokyčių (ūmioje stadijoje esantis nestabilizuotas dantį supančių 
  • audinių uždegimas – paradontozė);
  • jei dantys labai jautrūs (bet koks balinimas nerekomenduotinas).

Centro odontologų klinikoje nemokamos konsultacijos metu burnos higienistė individualiai patars, kuris balinimo būdas Jums labiausiai tinkamas norint pasiekti optimalių rezultatų.

Straipsniai susiję su dantų balinimu:

Šioje interneto svetainėje naudojami slapukai. Slapukai naudojami rinkti informaciją apie apsilankymus svetainėje, pagerinti svetainės veikimą ir siūlyti naudotojams aktualų turinį bei reklamas. Daugiau informacijos ieškokite mūsų Slapukų naudojimo taisyklėse. Skaityti daugiau.
Šioje interneto svetainėje naudojami slapukai. Slapukai naudojami rinkti informaciją apie apsilankymus svetainėje, pagerinti svetainės veikimą ir siūlyti naudotojams aktualų turinį bei reklamas. Daugiau informacijos ieškokite mūsų Slapukų naudojimo taisyklėse. Skaityti daugiau.